ivento - projektowanie stron, sklepów i aplikacji internetowych

strona główna » kim jesteśmy? » harmonogram realizacji serwisów

harmonogram realizacji serwisówPoniżej prezentujemy przykładowy harmonogram realizacji serwisów internetowych, który każdorazowo dopasowywany jest do charakteru realizowanego projektu.

Konsultacje w zakresie projektów internetowych

Prace nad serwisem internetowym zaczynamy od konsultacji mających na celu analizę Państwa potrzeb. W trakcie rozmów zapoznajemy się z Państwa działalnością, dokonujemy analizy potrzeb. W czasie konsultacji przygotowujemy dla Państwa wstępną wycenę oraz harmonogram prac.

Akceptacja warunków, podpisanie umowy

W przypadku akceptacji przez Państwa wstępnych warunków współpracy (akceptacja wyceny, harmonogramu prac) przystępujemy do podpisania umowy, w której zostaną zawarte wszystkie wcześniej ustalenia (w tym np. zakres usług, terminy wykonania poszczególnych etapów, warunki gwarancji).

Projekt funkcjonalny

Pierwszym etapem realizacji projektu internetowego jest projekt funkcjonalny, w czasie którego ustalana jest hierarchia informacji, rozmieszczenie poszczególnych elementów na stronie internetowej. W wyniku naszych prac powstaje projekt przyszłej strony internetowej, pozwalający na prezentację Państwu naszej idei serwisu internetowego. Opracowanie projektu funkcjonalnego ma szczególne znaczenie, gdyż pozwala na rozpoczęcie prac graficznych. Przygotowanie projektów funkcjonalnych pozwala jednocześnie na rozpoczęcie prac nad przygotowaniem oprogramowania obsługującego serwis internetowy.

Projekt graficzny

Każda kreacja graficzna jest dla nas wyzwaniem, dzięki czemu możemy Państwu za każdym razem dostarczyć nowoczesny i ciekawy projekt. Przykładamy szczególną uwagę do detali świadczących o jakości projektu graficznego. Zakres prac graficznych polega m.in. na wyborze kolorów, czcionek, zdjęć z uwzględnieniem Państwa dotychczasowej identyfikacji wizualnej i realizacji kompletnej szaty graficznej wraz z podstronami serwisu.

Elementy technologii Flash

Jeżeli zakres prac obejmuje przygotowanie elementów w technologii Flash wówczas po przygotowaniu kreacji graficznej przystępujemy do przygotowania animacji, a także integracji z oprogramowaniem do zarządzania stroną internetową.

Kodowanie xhtml/css

Etap ten polega na przygotowaniu projektu graficznego do publikacji w sieci Internet. W tym celu wykorzystywane są języki xhtml/css/Java Script. Staramy się, aby każdy projekt był zgodny z sieciowymi standardami kodowania, kompatybilny z różnymi przeglądarkami internetowymi, a także przyjazny wyszukiwarkom internetowym.

Wdrożenie systemu zarządzania treścią

Nasze autorskie oprogramowanie, które instalowane jest na serwerze umożliwia osobom posiadającym podstawową umiejętność korzystania z komputera łatwe modyfikowanie treści na stronie internetowej. Wyposażone w intuicyjne w obsłudze funkcje pozwala na modyfikację struktury serwisu internetowego, wymianę treści, zdjęć. W zależności od potrzeb będą Państwo mogli przeprowadzać ankiety i sondaże, umieszczać pliki wideo, a także przeprowadzać akcje mailingowe. W przypadku uruchomienia sklepu internetowego umożliwia on kompleksową sprzedaż i realizację zamówień składanych drogą internetową. Jeżeli zdecydujecie się Państwo na wybór dodatkowych opcji internauci odwiedzający stronę internetową będą mogli skorzystać z wyszukiwarki, komentować artykuły czy też produkty. Dodatkowo możemy dla Państwa wdrożyć usługi płatności elektronicznych oraz dokonać integracji z zewnętrznymi systemami. Dzięki specjalnie przygotowanym bezpiecznym mechanizmom dostęp do zarządzania stroną mają tylko i wyłącznie osoby do tego upoważnione.

Integracja szablonów xhtml z systemem CMS

Integracja przygotowanych szablonów jest już jednym z ostatnich kroków w trakcie realizacji serwisu internetowego. Polega na połączeniu wcześniej przygotowanych szablonów, animacji flash z programowaniem.

Testowanie

Przygotowane dla Państwa oprogramowanie poddawane jest testom przez niezależny zespół programistów oraz użytkowników. Strona internetowa i oprogramowanie testowane jest przez kilka osób na różnych komputerach w różnych konfiguracjach (także na komputerach z systemem operacyjnym Linux oraz Mac OS). W końcowej fazie oprogramowanie poddawane jest testom wydajnościowym, w celu sprawdzenia z wcześniej zaplanowanymi wymaganiami.

Szkolenia z obsługi CMS

Staramy się, aby nasze oprogramowanie było zawsze intuicyjne i łatwe w obsłudze. W przypadku realizacji dużych i skomplikowanych aplikacji proponujemy Państwu przeprowadzenie kompleksowych szkoleń mających zapoznanie Państwa z przygotowanym oprogramowaniem. Szkolenie może być realizowane w siedzibie Państwa firmy, na Państwa sprzęcie komputerowym lub w naszym biurze.

Dodatkowe usługi

Uruchomienie serwisu internetowego to początek pracy przy jego obsłudze, przygotowywaniu dalszych treści i materiałów, a także jego aktualizacji. Na każdym etapie cyklu życia projektu możecie Państwo liczyć na naszą pomoc. Również po zakończeniu realizacji serwisu internetowego zaprezentowane zostaną Państwu dodatkowe usługi takie jak pozycjonowanie, marketing wirusowy, kampanie reklamowe z użyciem wyszukiwarek, itp.

powrót


© 2007-2016 - Ivento
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.