ivento - projektowanie stron, sklepów i aplikacji internetowych

strona główna » blog » Pozwól wyszukiwarce zrozumieć Twoją stronę internetową

Pozwól wyszukiwarce zrozumieć Twoją stronę internetową

środa, 12 września 2007

Mapa strony internetowej przygotowana wg standardów Sitemap Protocol umożliwia wyszukiwarkom internetowym uzyskanie informacji o możliwych do zaindeksowania adresach URL Twojej strony internetowej.


Mapa witryny jest plikiem XML zawierającym listę adresów URL oraz dodatkowe dane dla każdego z adresów URL takie jak data ostatniej aktualizacji, częstotliwość aktualizacji danej strony). Mapa witryny w zbiorze adresów URL pozwala również na określanie ważności poszczególnych stron serwisu pomiędzy nimi samymi.

Istotną cechą przygotowanej w ten sposób mapy jest umożliwienie wyszukiwarkom internetowym inteligentniejsze i szybsze zaindeksowanie opublikowanej strony internetowej. Ważne jest również zwrócenie uwagi, że stosowanie protokołu Sitemap Protocol pozwala jedynie na ułatwienie pracy robotom indeksującym stronę internetową.

W naszym oprogramowaniu został zaimplementowany mechanizm automatycznie generujący mapę strony. Dzięki automatyzacji procesu raz uruchomiona mapa jest na bieżąco aktualizowana w raz z rozwojem serwisu lub sklepu internetowego. Takie rozwiązania sprawia, że nie jest potrzeba żadna obsługa takiego mechanizmu przez co nie generuje żadnych dodatkowych kosztów.

Zobacz także:

  • Mapy stron - dowiedz się więcej na temat map stron wykorzystywanych w realizowanych serwisach internetowych.
powrót następna » « poprzednia

nasze wiadomości z bloga wprost na Twój czytnik rss


Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze wiadomości z naszego bloga. Dodaj nasz blog do swojego czytnika kanałów informacyjnych. Kliknij, aby rozpocząć subskrypcję tego bloga.


subskrybuj ten blog© 2007-2016 - Ivento
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.