ivento - projektowanie stron, sklepów i aplikacji internetowych

strona główna » blog » Kanały RSS coraz popularniejsze

Kanały RSS coraz popularniejsze

wtorek, 15 maja 2007

Kanały RSS to oparta na języku XML technika przesyłania nagłówków wiadomości publikowanych w serwisach internetowych. Umożliwiają szybkie przeglądanie fragmentów wiadomości z wielu różnych serwisów internetowych.


Kanały RSS przekazują do specjalnych czytników krótkie informacje dotyczące wiadomości, nowości publikowanych w serwisach internetowych. Dzięki uniwersalności przekazywanych danych (za pośrednictwem języka XML) istnieje możliwość odczytania wiadomości w niezależnym oprogramowaniu służącym do przeglądania wiadomości. Coraz częściej możliwość kanałów RSS pojawia się w samych przeglądarkach internetowych czy specjalnie przygotowanych do tego celu stronach internetowych.

Przykładowe zastosowania kanałów RSS mogą być następujące:

  • informowanie użytkowników o nowych wiadomościach opublikowanych w serwisie
  • informowanie użytkowników o nowych, dostępnych w sprzedaży produktach,
  • informowania o aukcjach internetowych, ofertach pracy itp.

Zalety korzystania z kanałów RSS:

  • możliwość zebrania w jednym programie (czytniku kanałów RSS) aktualnych wiadomości z wielu źródeł,
  • możliwość szybkiego zapoznania się z wiadomościami interesujących Cie serwisów bez konieczności ich przeglądania.

Kanały RSS w pierwszej kolejności zaczęły wykorzystywać amerykańskie serwisy informacyjne, później stały się coraz bardziej popularne wśród innych serwisów, blogów i stron internetowych.

Oferowane przez nas oprogramowanie oferuje możliwość generowania kanałów RSS np. dla systemu publikacji wiadomości. Istnieje możliwość przygotowania i publikacji w kanałach RSS dowolnych treści publikowanych w systemie cms.

powrót następna »

nasze wiadomości z bloga wprost na Twój czytnik rss


Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze wiadomości z naszego bloga. Dodaj nasz blog do swojego czytnika kanałów informacyjnych. Kliknij, aby rozpocząć subskrypcję tego bloga.


subskrybuj ten blog© 2007-2016 - Ivento
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.