ivento - projektowanie stron, sklepów i aplikacji internetowych

strona główna » blog » Google Analitycs w sklepie internetowym

Google Analitycs w sklepie internetowym

środa, 9 stycznia 2008

Już od 2005 roku Google udostępnia bezpłatną usługę Analitycs pozwalającą na analizę statystyk serwisów internetowych, skuteczność działań marketingowych, w tym monitorowanie sprzedaży w sklepie internetowym.


Google Analitycs pozwala na generowanie znacznej ilości raportów dając olbrzymie możliwości w dziedzinie analizy danych monitorowanej strony internetowej. Jedną z ważniejszych i ciekawszych funkcjonalności jest moduł Ecommerce mający zastosowanie w sklepach internetowych.

Ecommerce pozwala na śledzenie przychodów generowanych ze sprzedaży w naszym sklepie internetowym z uwzględnieniem poszczególnych źródeł ruchu generowanych na naszej stronie. Dzięki tej funkcjonalności możemy sprawdzić, które źródła (np. reklama w innym serwisie internetowym) są najbardziej efektywne pod względem ilości bądź wartości sprzedanych produktów, poznać średnią wartość transakcji z poszczególnych źródeł czy też w końcu porównać współczynnik konwersji w poszczególnych źródłach.

Oczywiście możemy sprawdzać i kontrolować, które produkty generują najwyższą sprzedaż, z których kategorii produktów pochodzi najwyższa sprzedaż, analizować niepowtarzalne zakupy, mierzyć ilość odwiedzin użytkownika przed dokonaniem zakupu czy np. ilość dni jaka upłynęła od kontaktu ze sklepem do dokonania zakupu, a także wiele innych.

Opisywana powyżej funkcjonalność standardowo jest wdrożona w naszym sklepie internetowym dzięki czemu Klient otrzymuje profesjonalne statystki sprzedaży swoich produktów.

By dowiedzieć się o możliwościach uruchomienia mechanizmu statystyk w Twoim sklepie – skontaktuj się z nami.

powrót następna » « poprzednia

nasze wiadomości z bloga wprost na Twój czytnik rss


Bądź na bieżąco i otrzymuj najnowsze wiadomości z naszego bloga. Dodaj nasz blog do swojego czytnika kanałów informacyjnych. Kliknij, aby rozpocząć subskrypcję tego bloga.


subskrybuj ten blog© 2007-2016 - Ivento
Odwiedzona przez Ciebie strona internetowa korzysta z tzw. cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Zamknij komunikat.